Копичинці: Пласт – український скаутинг

25 вересня у центрі міста відбулась презентація Пласту за допомогою пересувної експозиції «Пласт – український скаутинг». Організатор презентації – Кавун Ольга , виховниця гуртка «Степові орли». Мета заходу : популяризація діяльності національної скаутської організації «Пласт». Виставка складалася із 20 банерів з різною інформацією про Пласт.

Учасниками заходу були два екскурсоводи-пластуни та всі зацікавлені перехожі.

Хто зацікавився більше Пластом, той отримував від екскурсовода буклет про Пласт з контактами місцевого осередку, дорослі особи – брошуру «Для чого моїй дитині Пласт», діти – різноманітні наліпки чи флаєри з символікою Пласту.

Пласт – неполітична та позаконфесійна організація.Основу пластової ідеології, за зразком скаутської, складають вірність Богові й Україні, допомога іншим, життя в природі,ь самовиховання, дотримування Закону.

Мета Пласту – виховання доброго громадянина, провідника суспільства в усіх сферах життя. Пласт відкриває для молодої людини унікальні можливості якнайширше реалізувати і проявити себе в середовищі друзів і однолітків. Пластуни вміють і люблять мандрувати Карпатами і Кримом, – всією Україною, плавати на байдарках і катамаранах, літати. Їздити на лещатах, в’язати різні вузли, виживати в природі в екстремальних умовах просто створювати надзвичайно веселий настрій у мандрівці, чи сидячи біля ватри.

У Пласті хлопці та дівчата мають цікаве та добре товариство . Це світ, який захищає дітей від негативних впливів сучасного суспільства, світ, в якому діти «дихають повітрям височини і теплом далекого сонця». Пластуни мають нагоду для професійного зросту, фізичного гарту.

Копичинецькі пластуни разом із виховницею старшопластункою-прихильницею Ольгою Кавун, беруть участь у акціях, що організовують осередки нашої області, їздять щорічно у крайові та окружні літні табори. Найцікавішими заходами для пластунів є змаг з пішого туризму «Осінній рейд», і якому пластуни ось уже третій рік беруть участь, а ще табір « Джура на морі» у Приморську, у якому взяли участь цього року хлопці-пластуни. Саме там вони мали можливість випробувати свої сили на витривалість, навчитися спускатися з обриву, їздити на конях, вчитися плавати, стріляти, співати українські пісні біля ватри та на повну силу відчути чар пластування.

Теги: , ,