16 жовтня тернопільські пластуни взяли участь у свякуванні Дня Українського козацтва та УПА

В суботу 16.10.10 р.Б. з нагоди Свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та УПА патріотична молодь міста Тернополя, зокрема й пластуни ст. Тернопіль взяли участь в заході, метою якого було пошанування Героїв національно-визвольної боротьби та козацтва , а також популяризація серед молоді інформації про них.

Захід було розпочато урочистою Вечірньою Службою Божою в Катедральному Соборі з молитвою за українське військо та наших Героїв. Після спільної молитви дійство продовжилось флеш-мобом, суть якого плягала у створенні в центрі міста вогняної інсталяції «Хрест Героїв» біля пам’ятника Степану Бандері. Варто зазначити, що цей процес запалив неабиякий дух патріотизму та гордості за українських героїв, оскільки супроводжувався ще й пластовим “Царю Небесний”, маршем націоналістів, а завершився гімном України й хвилиною мовчання на вшанування памяті про героїв, а зокрема Степана Бандери.

Чудовим продовження послужила молодіжна «Повстанська Ватра» із патріотичними піснями, творчими виступами, бесідами із відомими і цікавими особистостями.

14 жовтня для українців є моментом ідентичності. Пошанування цієї дати чітко розділяє всіх нас на активних, національно свідомих і пасивних, трохи байдужих, малосвідомих громадян своєї держави. Сподіваємось все ж, що кожна запалена свічка стала символом пам’яті, небайдужості і шаноби в наших серцях.

Теги: , , , ,