Прес-анонс: 6-7 листопада пластуни Тернополя розпочнуть біля пам’ятника І.Франку акцію «Вишита Україна»

На вихідних, 6-7 листопада , пластуни Тернополя розкладуть 16 двометрових конструкцій з натягнутими банерами із зображеннями людей в традиційних українських строях. На місці обличперсонажів прорізані отвори, щоб будь-хто зміг сфотографуватись на згадку у вишиванці будь-якого етнографічного регіону.

Мета проекту “Вишита України” – ознайомлення громадськості з українськими традиційними строями різних етнографічних груп та об’єднання тернополян навколо української культури.

В ілюстраціях використані фото із зображеннями вишиванок 14 етнографічних регіонів України кінця 19 ст., надані видавництвом «Балтія-Друк», а ще 2 стенди представляють однострій сучасного пластуна і пластунки. Для виховного моменту підростаючого покоління всі ілюстрації, підписані інформацією про те, з якої області походить вишиванка.

Як зазначив голова «Пласту» в м. Тернополі, Любомир Шимків:

«Ми сподіваємось долучити до проекту якомога більше людей у всіх куточках України, щоб показати їм їхню історію через вишиванку, адже вона об’єднує всіх українців. Кожен учасник акції матиме змогу сфотографуватися у відповідних «строях», а також поближче ознайомитися з «ПЛАСТОМ».

Проект «Вишита Україна» є Всеукраїнської акцією. Після Тернополя ці зображення поїдуть в інші обласні центри та міста України, де діють осередки Пласту.

Початок акції 6 листопада о 12:00 біля пам’ятника І.Я. Франку.

Завантажити прес-анонс.

 

Теги: