9 грудня, 2010, 15:57

20 хвилин: Тернополянка стала гетьманівною

Максим Чекіс (16 р.) з Івано-Франківська та Соломія Гребеняк (15 р.) з Тернополяперемогли у відборі

Пластовий мистецький змаг “Орликіада” пройшов минулими вихідними у спорткомплексі “Політехнік”. У Тернопіль з’їхалися кілька сотень молодих людей з усієї України.

 

– Темою цьогорічної “Орликіади” була музика, – розповідає один з учасників пластового фестивалю Сергій Корольчук. – Усе проходило у вигляді змагання. Кожна команда була як музичний гурт. Кожна команда мала різні завдання. І серед них – показати на сцені живий кліп свого гурту. Усі виступи були сюжетними і музичними. Дівчата танцювали рок-н-ролл, хлопці читали речетативом комедійні сценки. Мої друзі виступали і я за них сильно переживав. Але коли вони виступили, я був вражений – навіть не знав, що мої друзі вміють співати.

Окрім виступів команд пластуни також провели три конкурси-шоу, за принципом деяких телешоу. Свою акторську майстерність діти показували на шоу “Орликіада сльозам не вірить”. А вміння співати – на шоу “Фабрика кандидатів” та “О-фактор”.

Також у рамках “Орликіади” традиційно вибирають з-поміж усіх пластунів найбільш мистецького юнака та дівчину, які отримують титули гетьманич та гетьманівна. Кандидати з усієї України зголошуються на участь у відборі. І вже на конкурсі намагаються довести, що вони – найкращі.

– Цього року гетьманичем став пластун з Івано-Франківська Максим Чекіс, – каже Сергій Корольчук. – А от гетьманівною стала тернополянка Соломія Гребеняк. Усі тернопільські пластуни дуже раділи за неї, адже саме вона найбільше заслужила цей титул.

Сама Соломія каже, що прикладом для неї був її брат Любомир Шимків.

– Я поставила собі мету – стати гетьманівною ще тоді, коли мій брат Любомир Шимків і моя вихованиця Олександра Ніздрань здобули звання гетьманича і гетьманівни у 2007 році, – каже Соломія. – З цього часу я брала участь у пластових змагах у складі команди, а також організовувала багато різних заходів. Прийшов час випробувати власні сили. Цьогорічна тема “Орликіади” “Пісні пластових вулиць” була мені близькою і давала можливість проявити себе якнайкраще. Звання гетьманівни є однією з вершин мого життя. Я хочу нести його гідно, чесно дотримуючись пластових законів. Це звання дає мені можливість представляти “Пласт” серед української молоді.

А от серед команд-гуртів перше місце теж зайняли тернополяни. Команда “Білі кури” випередила пластунів з Івано-Франківська, які зайняли друге місце, та львів’ян, які зайняли третє.

До слова, “Орликіада” зазвичай проводиться у різних містах України. Проводити цей всеукраїнський змаг для пластунів міста вважається почесним.

Теґи: , ,

Коментарі та думки