19 грудня відбулось святкування п’ятнадцятиліття станиці Козова

Уже півтора десятиріччя невід’ємною складовою громадського життя містечка Козова, що на Тернопільщині, є пластовий осередок, що був відроджений пл.сен.дов. В’ячеславом Свердуном, Тис. За відлік взято 5 грудня 1995 року—дату коли перші пластуни-новаки Козови склали Новацьку обіцянку.

Саме з цієї нагоди у неділю, 19 грудня, відбулось святкування знаменної, для нас, події, що розпочалось Святою Літургією. Опісля Служби Божої, настала черга урочистої академії. Варто зазначити, що на святкуванні ювілею були присутні не тільки пластуни, а й їхні батьки, представники влади та церкви. Голова СПС ст.пл. Віталій Михайлиця, ОХ, виступив з промовою, в якій розповів про історію нашої станиці, починаючи з періоду відновлення осередку. Також багато було сказано про нашу діяльність: акції та заходи, вишколи і табори, що викликало у пластунів почуття гордості та ностальгії, за пережите, а у їхніх решти аудиторії, неабияке зацікавлення. Окремо згадали людей, які підтримували наш осередок всі ці роки, а це і батьки пластунів, представники влади, священики. Варто зазначити, що також, було прочитано привітання з нагоди 15-річчя відновлення станиці, надіслане В’ячеславом Івановичем, який через певні обставини не зміг приїхати на святкування.

Після цього було представлено презентацію під назвою «Історія козівського Пласту в фотографіях», що також захоплення та непідробну радість. Продовженням святкування стали виступи представників влади, що висловили свої щирі вітання, а також зробили нам приємні подарунки. Також до привітань приєднався ст.пл.прих.о. Михайло Забанджала — капелан станиці, який зокрема наголосив на перевагах виховання дитини у Пласті, протиставляючи його, так званому «вуличному життю» сучасної молоді.

По закінченню урочистої академії, відбувся флеш-моб, в ході якого учасники вишикувались у вигляді числа «15». А завершилось святкування фуршетом, головною «фішкою» якого став торт, прикрашений зображенням пластової лілейки.

Також варто зазначити, що в рамках святкування тиждень проходила виставка «Козівський Пласт: за роком рік», на якій було представлено унікальні документи, посвідки з відбутих вишколів і таборів усіх рівнів: починаючи із станичних та закінчуючи крайовими і міжкрайовими, в яких брали участь представники станиці Козова. Також на виставці експонувалися відзначки, хустки, футболки та інша пластова атрибутика.

Провід станиці Козова та всі пластуни висловлюють щиру подяку тим хто допоміг в організації святкування, не залишився байдужими до цієї важливої події.

Теги: , ,