22 лютого, 2012, 18:06

Обери тему цьогорічного станичного табору!

СПС станиці Тернопіль пропонує тобі обрати тему цьогорічного станичного табору.

Детальніше про легенди читайте нижче:


[poll id=”5″]

 

«Про100 кадрів»

Перші 3-4 дні триває розтаборування. Решту табору йде «зйомка» – процес таборування. Кожного дня учасники спільно з проводом «знімають» нову картину. Останній /передостанній/ день табору – «прем’єра фільму». На останній ватрі кожен гурток презентує свій «фільм», який відображає їхнє таборування /імпрезу/. Щодня учасники слухають гутірки про історію кіно, розвиток кіно в Україні, сучасний стан кіно, щовечора на ватрі дивляться українські /переважно історичні або про історію Пласту/ фільми. В останній день йде підготовка до «прем’єри».

«Сам Собі Країна»

На початку табору триває розтаборування – «державотворчий процес». До кінця табору держава проживає 100 років, один день триває умовно 10 років. За кожен день таборовики повинні «прожити» десятирічну історію. На початку табору «проголошується незалежність» (відкриття), запроваджується Конституція (таборовий правильник), будуються міста, створюється інфраструктура. Протягом табору діє віче (відкриття/закриття), концерти (ватри) Верховний Суд (система виправних заходів у разі порушень, кримінальний кодекс присутній у таборовому правильнику). Що 10 років (щодня) міста обирають собі мерів (гурткові). Кожного дня оновлюється призив на державну службу (вибирається черговий гурток або представники гуртків для чергування). В кінці табору всі гарно святкують якусь важливу подію (день незалежності чи ше шось). В державі діють свої традиції, національний одяг, мистецтво, ремесло ,культура, архітектура. Гуртки можна назвати як певні етнічні групи. Можна придумати історію формування держави, намалювати її карту. Діє державна система освіти (гутірки, інструктажі), вивчаються важливі дисципліни (піонірка, картографія ітд.), працює хор (співи), клуби для зацікавлених (майстерки), іноді працює курорт (відпочинок на воді/біля води), свою роботу виконує санепідемстанція (перевірка наметів).

100.com

Табір – це всесвітня мережа інтернет. Всі учасники (юзери) поділені на гуртки (спільноти). Одна спільнота має право підписатись на оновлення іншої. В свою чергу та спільнота, на оновлення якої підписались, повинна щодня відсилати новини тій іншій. Кожному гуртку дати для розробки на протязі табору проект: підписку. Про засновників Пласту, начальних пластунів, скаутинг, Україну в цілому. І в останній день зробити «Ідеологічні підписки», де кожен гурток зможе представити свою. На протязі табору учасникам розказуватимуть багато гутірок про виникнення комп’ютерів, Інтернету та цікаві факти з історії. Буде корисно, адже зараз скаути та пластуни зі всього світу спілкуються саме завдяки мережі Інтернет. Більше того, майже всі речі у Пласті не обходяться без Інтернету: оголошення, зголошення, останні новини, часописи.

«За плином років»

Тематика – історія Пласту. Ніби поділивши табір на 6 частин – як 6 етапів історії Пласту. Наприклад перші 2 етапи, де якраз був великий розвиток нашої організації, було би непогано зробити повну розбудову табору. Звісно, що між розбудовою табору і підтаборів гуртків були би базові практичні гутірки – розпалення вогню, піонірка,сигналізація. Оскільки третій етап тривав 15 років, і Пласт був забороненний владою,проте діяв в підпіллі, том модна зробити день самозарадності. Наступні 5 днів можна проводити у цій ж тематиці, де будуть також гутірки про історію та інше тощо. Ватри було би непогано робити тематичними,якраз по етапах.

Поклик волі

І-ий етап

Спочатку усі заселяють села, які мають мальовничі українські назви. Кожного дня селяни працюють в полі, розбудовують свої помешкання, укріпляють будівлі своїх сіл. Під час роботи обов’язково співають пісні. Дівчата вишивають рушники, сорочки, хлопці виготовляють зброю.

ІІ-ий етап

Та тут ці мирні села відходять під владу польського поміщика. Селяни ідуть в кріпацтво, життя стає важким. Всі починають роздумувати над тим, як би то покращити своє становище, і починають…

ІІІ-ий етап

…втікати на Січ. Але ця дорога не є легкою. Потрібно подолати багато перешкод, та переслідувань. До того ж напади татар виснажували всіх. Часто когось захоплювали в полон, то ж приходилося їздити їх визволяти.

Теґи: ,

Коментарі та думки