Наше завдання — показати молоді нові можливості і перспективи у рідному місті

Наприкінці січня минає два місяці відколи молодіжну міську раду Тернополя очолив Любомир Шимків. Про роботу молодіжної міськради в новому складі і не тільки — у розмові з молодіжним мером Тернополя.

На перший погляд, два місяці — це не так багато, але все-таки, що ж Вам вдалося зробити за цей час на новообраній посаді?

За два місяці ми провели чотири сесії і два виконкоми. Нам вдалося розробити стратегію розвитку молоді до 2025 року. То було завдання не з легких, до того ж в кожного були різні думки з цього приводу. Але все ж таки ми з цим завданням справилися! Ми визначили основні цінності організованої молоді міста: патріотизм, духовність (на основі християнської моралі), освіченість, корисність місцевій громаді, здоровий спосіб життя та гармонія з природою. Також розписали візію та місію активної молоді і пріоритетні завдання до 2015 року. Найближчим часом плануємо цю стратегію подавати на сесію міської ради, її в лютому мають затвердити, а після цього уже почнемо її реалізувати. Маємо різні конкретні завдання, які хочемо виконати протягом року. Наприклад реставрувати три майданчики для заняття спортом, організувати стипендію від відомих тернополян або від міського голови для обдарованої в різних сферах молоді. Навесні плануємо запустити проект «Студентська весна», у його рамках провести змагання між університетами, а влітку організувати таборовий з’їзд для молодіжних лідерів.

На що акцентуєте увагу у своїй роботі?

Головним, але водночас найважчим завданням, для всіх представників молодіжної міської ради було зрозуміти, хто ми є, чим будемо займатися і куди будемо рухатися. Спочатку була ідея організовувати акції чи координувати ті заходи, які відбуваються в Тернополі. Але насправді це занадто мало. Молодіжні організації працюють, і від того чи ми будемо координувати їх роботу чи ні, нічого не зміниться. Тому ми вирішили, що будемо працювати на стратегічному рівні і задавати темп розвитку молоді для міста, а також шукати проблеми, які є в місті і вирішувати їх з допомогою Міської ради.

За цей проміжок часу Вам вдалося сформувати надійну команду?

Щодо того, чи вдалося сформувати команду, то будемо судити пізніше, адже два місяці надто короткий термін для формування команди. Проте я можу сказати, що молодіжна міська рада – колектив однодумців. Нас є 18, це не так багато. Але з іншого боку в кожного є своя думка, харизма, кожен з нас має своє бачення, і щоб знайти спільну мову, в багатьох випадках треба йти на компроміс. Але з іншої сторони, це позитив, це досвід шукання тих компромісів, адже всі ми працюємо на одне благо.

А як стосунки з міською владою? Чи підтримує вона вашу діяльність?

Наразі підтримує. Ми проводимо свої засідання в міській раді, користуємося дорадчими послугами. Також в нас була зустріч з мером. Конкретніші висновки робитимемо після реалізації поставлених завдань .

З якими труднощами стикаєтеся найчастіше?

Зараз ми хочемо донести до всіх, що є така структура як молодіжна міська рада і чим вона займається. Адже переважна більшість молоді про це не знає і тим не цікавиться. Наше завдання – показати усім наше бачення розвитку міста. Тому що ми визначили, що пріоритетом у нашій роботі є місцевий патріотизм. Щоб наше місто було найкращим, лідером у західному регіоні, а для цього ми маємо всі можливості. Тому на даний час стараємося «запалити» молодь, щоб кожен хотів залишитися тут після університету працювати, розвиватися і робити свій внесок в розвиток Тернополя.

Чи є налагоджена співпраця з молодіжними міськрадами інших міст?

На даний час, ще не налагоджена. Якщо будемо співпрацювати, то в форматі обміну досвідом та дружніх візитів.

Як спілкуєтеся з молоддю міста?

У нашому складі є представники вузів, шкіл, громадських організацій міста. Вони є основними комунікаторами, через них ми маємо безпосередній зв’язок з їхніми середовищами. Найбільша проблема в тому, що у своїй діяльності ми хочемо охопити всю молодь Тернополя. Але переважна більшість все-таки не є соціально активною. Таких є 90%.З метою залучення молодих людей до нашої діяльності ми плануємо робити великі презентації по школах і ВНЗ. Хочемо зацікавити молодь, щоб вона була хоча б на базовому рівні ознайомлена з нашою діяльністю.

Яким ще методом можна зробити молодь соціально активною?

Ми не можемо молодь зробити такою, вона сама має себе зробити. Ми можемо дати напрям і показати перспективу. Наше завдання: показати нові можливості розвитку у місті, показати і реалізувати нові перспективи для молодих людей та надати їм підтримку. От наприклад, якщо зробимо стипендію для талановитих студентів, відповідно молода людина захоче працювати в Тернополі, втілювати якісь проекти.

На початку своєї діяльності Ви сказали в одному інтерв’ю, що є потреба у створенні єдиного молодіжного порталу міста. Чи буде втілений в життя цей задум?

На останній сесії ми презентували його проект, плануємо з понеділка запускати. Це буде відновлений «Молодіжний Портал» – «molod.te.ua», але зовсім у новому форматі. Тепер це буде «Молодь. Журнал твого міста». Плануємо, що буде багато людей, які вестимуть авторські блоги. Також будуть такі основні блоки: «Культура», «Мистецтво», «Події» і т.д. Така ось візитка Тернополя, але у молодіжному форматі. Також на сайті з’явиться відео, проте це вже буде в процесі діяльності порталу.

Чи є зв’язок молодіжної міської ради з молоддю у соцмережах?

Груп, сторінок ми наразі ми не створювали. Але з початком роботи порталу «Молодь» розпочнуть функціонувати відповідні сторінки у «Вконтакті», та «Facebook».

Незабаром День усіх закоханих. Можливо, молодіжна міська рада ініціює якісь заходи на честь свята для тернопільської молоді?

Ми не будемо організовувати акцій, проте можемо допомагати ГО в їх організації. Наприклад зараз молодіжна міська рада долучається до благодійного концерту до Стрітення в концерт-холі «Holiday». Це буде рок-концерт, виступатиме гурт «Ot – Vinta». Концерт благодійний, адже будуть збирати кошти на пам’ятник пластуну Михайлу Сороці. На прохання Тернопільського «Пласту», ми виступили партнером, зокрема допомагаємо інформаційно.

Вам подобається робота у сфері молодіжної політики?

Так, мені це подобається. Я ніколи не йду працювати туди, до чого мені не лежить душа. Я дуже довго думав перед тим, як вирішив балотуватися на молодіжного мера і працювати у цій сфері. Але прийняв позитивне рішення. До того ж вже маю досвід попередньої роботи в пластовому середовищі, з молоддю.

Світлана Чихарівська, Бізнес Область

Теги: , ,