Відбулась прем’єра фільму «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954

8 листопада пластуни спільно з «Українською Галицькою Асамблеєю» презентували двосерійний документальний фільм  «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954», режисером якого був Тарас Химич.

Перед прем’єрою відбулася зустріч з авторами стрічки. Тарас Чолій, продюсер фільму та член УГА зазначив, що фільм наразі дуже актуальний і символічний:

Можна провести чітку паралель між подіями тих років та сучасністю. Про існування двох світів, один з яких — звичне для всіх життя, а інший — на лінії фронту.

Кінострічка побудована на живій історії та художній екранізації. Усні розповіді відкривають нетрадиційний погляд на боротьбу УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій. Автори ставили собі за мету зробити вивчення української історії цікавим, не перевантажуючи глядача масою фактів, даючи змогу доторкнутись до історії через очевидців.

Також проводився благодійний збір коштів, де було вилучено 1465 гривень, які будуть передані сім’ї, загиблого у бою на Сході, Віктора Гурняка.

 

Теги: , , , ,