У Тернопільському Пласті відбулись Андріївські вечорниці

Парубки й краснії дівиці
Справляли у Пласті файні вечорниці.

12 грудня у домівці тернопільського Пласту хлопці і дівчата святкували Андріївські вечорниці. Почалося дійство із гадань. Дівчата ворожили на свою долю: яке майбутнє їх чекає, чи прийде цього року кохання, як виглядатиме суджений.

Ще й місяць не зійшов, як під вікнами станиці з’явилися хлопці. Побачивши у світлиці такий квітник дівочої краси, парубки стали проситися у гості. Та шлях на вечорниці такий же непростий, як і дорога до дівочого серця. Хитрі дівиці підготували для юнаків підступні пастки. Врешті, здолавши всі перешкоди, хлопці дісталися до мети та й почали «мститися» дівчатам викрали їх чоботи і вимагали за них викуп: чи то поцілунок, чи танець, чи якийсь смаколик.
Після того, господар (Притолюк Дмитро), господиня (Сиротюк Марта) та їх дочка (Шимків Софія) запросили гостей до танцю. Молодь закрутилася у жвавому танку «Гей гоп, паничі». Продовжився вечір грою «Моргалки», де хлопці і дівчати проявили свою майстерність у залицянні один до одного. Ну а які ж залицяння без поцілунків. Під час гри «В річку гоп, на берег гоп» «неуважні» парубки та дівчата обмінювалися поцілунками у щічку.

Натанцювавшись та награвшись, юнацтво взялось до поїдання «пророчих» вареників. Дівчата в середині страви знаходили імена хлопців, а хлопці — відповідно імена дівчат. Але траплялося, що зголоднілий парубок так швидко з’їдав вареника, що й ковтав разом з ним ім’я судженої. Тоді про нього казали, що він з’їв свою долю. Крім того, господарі частували гостей пампушками, пляцками, узваром, цукерками. Панувала жартівлива та невимушена атмосфера. Закінчилось свято конкурсом на кращого «Андрія» вечора та кусанням калити.

Дякуємо всім, хто відвідав цьогорічні Андріївські вечорниці в тернопільському Пласті! Дякуємо за ваш гарний настрій і позитивні емоції!

Теги: , ,