13-14 січня старшопластуни тернопільського Пласту водили Маланку

«Ой чи є, чи нема пан господар дома, щедрий вечір, добрий вечір…»

13-14 січня старшопластуни тернопільського Пласту водили Маланку. Це жартівливе, традиційне для різдвяних свят театралізоване дійство пластуни показували і на «Різдвяній Свічечці», і у закладах громадського харчування, і в адміністративних установах, і на міському конкурсі Маланок.

«Вперше побував у ролі Маланки: тієї незграбної і неотесаної дівчини, з якої всі глузують і піджартовують. Можу сказати, що мені було цікаво і весело втілювати цей образ, — зазначає старшопластун Назар Мулярчук. — Наша Маланка це, умовно кажучи, солянка, що складається з господарів, циган, жида і жидівки, міліції, козаків, і яка приправлена сміхом, гумором, колядками.»

Тепло і з приязню зустріли старшопластунів і партнери тернопільського Пласту: ТОВ Опілля, Спортландія, Патріот, ТеркоАвто.

«Було дуже приємно чути від людей подяку за наш виступ, за те, що поширюємо традиції, несемо позитивні емоції,» — каже старшопластун Ігор Галашин.

Не забули старшопластуни і про добре діло. Так зі своєю Маланкою вони завітали у дитячий притулок та відділення дитячої міської лікарні.

«Своїм дійством ми намагалися подарувати дітям святковий настрій та позитив. Було дуже зворушливо бачити у щирих дитячих очах непідробну радість та подяку. Вже лише заради цього і варто було організовувати Маланку,» — поділилася враженнями Оксана Марин.

Старшопластуни мають надію, що в наступному році продовжать традицію Маланки та зроблять її ще більш цікавою та веселою.

Христос рождається! Славімо його!

Теги: , , ,