21 квітня, 2015, 20:09

Пластуни відзначать 103-тю річницю організації і поведуть свою Батьківщину до щастя

День Першої Пластової Присяги 2015 у Тернополі25 квітня найдавніша та найчисельніша організація України святкуватиме в Тернополі 103 річницю складання Першої Пластової Присяги. Основне святкування відбудеться на Театральній площі перед драмтеатром, а на площі перед пам’ятником Іванові Франкові відбудеться пластовий ярмарок виручені кошти з якого буде передано у фонд підтримки пластунів-військовиків.

Святкування розпочнеться о 9.30 з традиційного вимаршу центральними вулицями міста до Катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, де відвідають Службу Божу. Після урочистого відкриття на площі перед драмтеатром до уваги тернополян буде представлено флеш-моб від пластунів. Починаючи з 13:00, біля пам’ятника Івану Франку буде діяти пластове містечко, що відображатиме епізоди з пластування, та благодійний пластовий ярмарок.

Від часу першого складання урочистої пластової присяги у 1912 році намагаються здійснювати обітниці, які дають перш за все собі:

«Плекати і силу і тіла і духа…
… щоб зір зняв до неба відроджений люд…
… з життям поборюсь, як з трудами у полі…
… до щастя Вітчизну свою поведу!»

Ці слова вперше промовили юнаки у Львові незадовго до початку Першої світової війни. Їх промовляли і ті, хто був змушений полишити свою Батьківщину та шукати щастя по цілому світу. Цими ідеалами слугувались ті, хто відроджував пластовий рух в Україні після здобуття незалежності. І саме ці слова згадали ті, хто пішов боронити наш спокій та дійсно повести Україну до щастя!

Теґи: , , ,

Коментарі та думки