Ігор

Пластун, мандрівник

Гурткова мандрівка. В рамках проекту “Шляхами Героїв”

Дата публікації: 13 червня, 2015, 02:03,

Hещодавно провели мандрівку юнацьким гуртком “Тигри” к. ч. 77 ім. І.Гавдиди, яку було заплановано заздалегідь. І нам випала нагода долучитись до проекту  “Шляхами Героїв”, що  і зробили. Мандрували ми  з 2 по 4 червня 2015 р. Б.  Бережанщиною.

Спочатку ми добиралися до села Потутори, звідки і розпочали нашу мандрівку , потім вирушили до села Саранчуки.

zV5iLM7ThIQ

Прибувши до могили Івана Гавдиди (Патрона нашого куреня), ми організовано розпочали свою роботу, а саме – приводили в порядок могили та пам”ятники українського стрілецтва та повстанців, які були поруч: могила Івана Гавдиди, пам”ятник жертв тоталітарного режиму, могила повстанців, та невідомий хрест.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Могила Повстанців

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Могила Повстанців

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Могила І.Гавдиди

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пам”ятник жертв тоталітарного режиму

Привівши пам”ятники в порядок ми організовано вирушиши в село Потутори де знайшовши пам”ятник борців ОУH та УПА поприбирали та очистили його.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пам”ятник борців УПА та ОУH

За порадою місцевих жителів, які виявились дуже привітними та щирими, ми відшукали також пам”ятник скасування кріпосного права, та хрест загиблим воїнам, які теж потребували очищення та прибирання. Більшість місцевих з якими ми спілкувались досить добре знали про пластунів, та позитивно ставились до нас, пропонувавши свою допомогу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пам”ятник загиблим

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пам”ятник скасування кріпосного права

Хлопці познайомилось із кількома місцевими юнаками, які вказали нам скорочену дорогу. І вже скоро ми  дойшли в село Посухів. Де знову ж таки розпитали зустрічних перехожих точне місцезнаходження цвинтару УСС, що загинули 1916р. Великих затрат часу на прибирання небуло, оскільки все було скошено і ми лише прибрали.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Могили УСС 1916 р.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цвинтар УСС 1916 р.

Оскільки сонце заходило і всі були змучені ми знайшли місце для нічлігу на пагорбі у лісі поблизу села Посухів. Де наступного дня розпочали розтаборування та навчались практичного пластування в природі.  Проснулись дуже рано та розпочали активну працю. Розклались на пагорбі де з трьох сторін були чудові краєвиди, якими ми насолоджувались. Зв”язавши ворота пограли у футбол. День пройшов дуже швидко, цікаво та повчально, тому ввечері  на вогнику всі були задоволені своєю працею та мандрівкою загалом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Місце ночівлі на пагорбі поблизу с.Посухів

DBLXuEZyi-Q

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вид з наметів о 6 год ранку

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

1433427012552
Саморобне футбольне поле)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Третього дня насолоджувались краєвидами, розважались, знімали відеоролики,  грали цікаві ігри, співали різні пісні та в післяобідній час збирались в дорогу додому.  Як було заплановано спустившись до села Посухів ми вирушили на Лисоню, де теж приклали свою працю прибравши могилу. Саме тут ми затримались найдовше, оскільки ділились цікавою інформацією та розповідями про УСС які загинули 1916р. обороняючи Бережанщину від нападу ворога. Після чого ми добрались до станції у селі Жовнівка , звідки і доїхали до Тернополя.

Ggebqp4XAP8 P3ueMGFJczg
г. Лисоня

 

Учасники мандрівки: Джугла Hазар, Антимис Богдан, Михайлишин Захар, Попович Вадим, Плавуцький Сергій, Могильський Грицько, Мар”ян :) , Микола :);

Провідник: Галашин Ігор.

В подальшому плануєм побільше долучатись до таких проектів як “Шляхи Героїв”.

Всі учасники  були задоволені мандрівкою та нехотіли повертатись додому, адже мандри це найкраще занняття для пластунів.

Коментарі та думки