Як ми читаємо

Дата публікації: 1 квітня, 2015, 19:14,

news_detail_480_800_f48e28d8cff0e65cdbe2b0b31cb58558Чи актуальною тепер є фраза «книга-найкращий подарунок»? Як розвивається книжковий ринок зараз? Чи актуально серед молоді читати? Насправді ці питання, та багато інших, цікавлять мене, тому я вирішила зробити невеличке дослідження і з’ясувати роль книг у теперішньому світі.

Найперше- це для чого людині читати? Лише заради задоволення своїх естетичних потреб або цікавості? Досліджуючи процес читання, вчені виявили такі фактори і їхній вплив на людину:

  • Читання розвиває мислення, позитивно впливає на мозок, як впливають вправи на тіло.
  • Читання розвиває навички зв’язного мовлення, поповнює словниковий запас.
  • Процес читання розвиває уяву.
  • Читання покращує ментальне здоров’я
  • Коли ми читаємо, наш мозок знаходить для себе багато нової інформації, яку ми потім аналізуємо чи синтезуємо і генеруємо нові ідеї. А це робить нас більш творчими і креативними.
  • Читання розвиває концентрацію.

Також вчені довели, що за 6 хв читання може знизити стрес на 60%, розслабити м’язи, уповільнити серцебиття та змінити стан розуму.

 Зараз поговоримо про художню літературу.

Англійський письменник Ніл Гейман розповів про те, навіщо читати художню літературу та яка від цього користь.

0ac5cc9c73806dfcd8b0f04aed414800По-перше, вона відкриває вам залежність від читання. Жага дізнатися, що ж відбудеться далі, бажання перегорнути сторінку, необхідність продовжувати, навіть якщо буде важко. Це дозволяє вивчити нові слова, думати по-іншому, продовжувати рухатися вперед. Найпростіший спосіб виховати грамотних дітей – навчити їх читати і показати, що це – приємна розвага. 


По-друге, художня література породжує емпатію. Емпатія – це інструмент, який збирає людей разом і дозволяє вести себе не як самозакохані самітники.

Література може показати вам інший світ. Вона може відвести вас туди, де ви ніколи не були. Один раз відвідавши ці дивовижні світи, ви ніколи не зможете бути повністю задоволені оточенням, в якому виросли. 

Один з кращих засобів для тих, хто читає без особливого бажання, – історія, від якої вони не зможуть відірватися. Всі ми – дорослі та діти, письменники і читачі – повинні мріяти. Ми повинні вигадувати.


Одного разу Альберта Ейнштейна запитали, як ми можемо зробити наших дітей розумнішими. Його відповідь була простою й мудрою: “Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок.” Він розумів цінність читання та уяви. Я сподіваюся, ми зможемо передати нашим дітям світ, де вони будуть читати, де вони будуть уявляти і розуміти.

poketjpg

Також, можна зауважити, що вчені, які робили визначні винаходи, що змінили хід людства в дитинстві захоплювалися фантастикою. Це і вплинуло на їхнє подальше життя.

Людей можна розділити на дві групи: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає людей, які читають книги. Можна провести аналогію – ті, хто читають книги – годують свій мозок їжею лише з дорогих ресторанів, а ті, хто дивляться телевізор – годують мозок їжею з фаст фудів.

Я провела невеличке опитування серед молодих людей. Усього їх було 35. Більшість із них вважають, що книга – це справді найкращий подарунок. І 29 з 35 вважають, що читання серед молоді є актуальним. Зазвичай молодь читає близько 1-2 книг в місяць. Більшість із них вважає, що багато людей читає, проте є і такі, які взагалі нічого не читають і це не входить до кола їхніх інтересів. Перевага в тому, що зараз активно розвивається сучасна українська література, і є багато хороших книг українських авторів. Проте проблемою є те, що ціни на книги доволі високі, тому надають перевагу електронним книгам. Особисто я помітила, що за останні 2 місяці ціни на книги зросли майже вдвічі, що не тішить.

Якщо говорити про популяризацію книжок, то вважаю найбільш ефективними два методи.

Перший – активно працює. Є популярні пабліки, типу «Територія твого розвитку», «Твій рух вгору», «Inspired» тощо. Вони велику увагу приділяють книгам. Оскільки молодь читає такі пабліки, читає про книги, рецензії та відгуки, починає сама читати, щоб зробити власний висновок. І це захоплює.

Другий – погоджуюсь з письменником О. Вільчинським, про те, що українську прозу варто екранізувати. Якби література співпрацювала з кінематографом це було б великим плюсом. Адже судячи зі світового досвіду, книжки стають дуже популярними після екранізації, наприклад «Голодні ігри», «Дивиригент» чи той самий «Гаррі Поттер».

Knigi

Отож, підіб’ю невеличкий підсумок. Читання – це важлива ланка у розвитку кожної людини. Читання розвиває особистість, а особистістю важко керувати. Тому слід приділяти цьому якнайбільше часу, писати щось своє, аналізувати ситуації і тоді зможемо керувати своїм життям.

Коментарі та думки