TEDxIvano-Frankivsk – Від минулого до майбутнього

Дата публікації: 14 червня, 2015, 13:51,

Цими вихідними, 13 червня в Івано-Франківську відбулася одна з найкрутіших конференцій світу – TEDx. TEDx – це програма, яку створив TED Talks для того, щоб люди по всьому світу могли ділитися своїми ідеями з найрізноманітніших тем – від мистецтва до науки, від розваг до технологій, від політики до освіти. Надзвичайно корисно та цікаво було відвідати конференцію людям, які прагнуть саморозвитку, є дуже ініціативними і прагнуть змін. Організація заходу була на високому рівні. Наприклад, реєстрація учасників тривала годину і той, хто зареєструвався швидше міг послухати чудові кавери від трьох івано-франківських музикантів.

1497512_377326905787856_5144553098788083413_n

Темою цьогорічного TEDxIvano-Frankivsk обрали «Від минулого до майбутнього». Сергій Фіцак – управляючий партнер IT-компанії Softjourn розповідав про те «Чому комп’ютери ніколи не захоплять світ?». Для цього він досліджував історію створення цього винаходу. Виявляється, що слово “комп’ютер” вперше було вжито ще у 1892 році у газеті «Times», а перший порграміст – жінка Ada Livelace, яка жила у першій половині XIX ст. Серце комп’ютера створене з піску. «Людина навчила пісок думати, проте вона ніколи не навчить його мріяти, закохуватися, творити музику»

Українець, що живе в Канаді – Сергій Добрянський розповідає про свою команду Plan B та їхню ціль – здійснити друк на місяці на 3-D принтері, а також про те, Як можна використовувати місячні ресурчи і доставляти їх на землю.

БезымянныйДуже хороша доповідь, яка сподобалась мені, мабуть, найбільше була у директора «Кредобанку» – Дмитра Крепака.Тема доповіді звучала так: «Економічний розвиток країни – як подолати самого себе?». «Один рік в Україні цікавіший, ніж 10 в Штатах», – каже Дмитро, який довгий час жив і прцював у США. У своїй доповіді він навів чудовий приклад того, як вирішують проблеми люди різних національностей, та і взагалі про менталітет українців та їхні проблеми.

«Чи знали мольфари фітохімію?» – на це питання відповіла лікар-дієтолог Оксана Скиталінська. Чи знали ви, що оксидантний стрес провокує понад 100 різних захворювань? Також вона порекомендувала щодня їсти «всі кольори веселки», тобто максимум свіжої їжі – фруктів, овочі різних кольорів.

Головна редакторка онлайн-видання «Українська правда» розповідала про національну ідентичність кримських татар та їхню довгу боротьбу за свою землю. Олег Левченко виступив із доповіддю «Невідворотність електронного уряду». Темою Ілони Сологуб була: «Суспільний діалог: 42 мільйони невизначених геніїв». Вона розповідала про те, що кожен із нас геній. Треба викидати з нашого лексикону такі словосполучення як: «прості люди», «пересічні громадяни» і т. п. Своє життя треба творити фарбами, а не будувати з геометричний фігур.

11427868_851891538215203_3991290487566670740_oЩоб розслабитись, організатори запосили Петра Сказківа, який заграв на цимбалах мелодії, що походять з 1600-1700-х років.

Учасники Несторівської групи – Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Орест Друль і Мирослав Маринович розказували про те, як створити візію для країни. Про Україну вони говорять так: «Ми маємо найбільший літак в світі і найкоротшу злітну смугу», «Ті, хто не хочуть літати не мусять руйнувати аеропорти», «Ми потребуємо людей, які в неідеальній державі будуть поводитись так, ніби вона – ідеальна».

Особисто я почуваюся дуже inspired та excited!

Коментарі та думки